Proje

TÜMÜ

Gaziantep Kulübü Derneği Sivil Toplum Altyapısının Geliştirilmesi Projesi

Gaziantep Kulübü Derneği tarafından İpekyolu Kalkınma Ajansı Teknik Destek Programı kapsamında bir proje hazırlanmış ve Mayıs ayı içerisinde uygulanarak tamamlanmıştır.


Gaziantep'te gönüllülük esası ile kar amacı gütmeden çalışan Gaziantep Kulübü Derneği başta olmak üzere pek çok dernek ve kulüp maddi imkansızlıklar yada kaynak bütçe oluşturamadıkları için üyelerine yönelik eğitim programları yer verememektedir. Bu sebeple Gaziantep Kulübü olarak STKların teknik kapasitelerini arttırmalarına yönelik 10 eğitim programından oluşan bir proje hazırlanmıştır. 


İpekyolu Kalkınma Ajansı; kamu kesimi, özel kesim ve sivil toplum kuruluşları arasındaki işbirliğini geliştirmek, kaynakların yerinde ve etkin kullanımını sağlamak, bölgesel gelişimi hızlandırmak, sürdürülebilirliğini sağlamak amacıyla kurulmuştur. Bu çerçevede İpekyolu Kalkınma Ajansı'nın Gaziantep'te yer alan sivil toplum örgütlerinin kapasitelerinin arttırılmasına ve kurumsal altyapılarının desteklenmesine katkı sağlaması öncelikli olarak Ajans kuruluş amaçları ile örtüşmektedir. Teknik Destek Programı'nın ana amacı ise bölgedeki yerel aktörlerin bölgesel kalkınma açısından önem arz eden, ancak kurumsal kapasite eksikliği nedeniyle hazırlık ve uygulama aşamalarında sıkıntı ile karşılaşılan çalışmalarına destek sağlamaktır. Proje kapsamında gerçekleştirilen eğitim faaliyetleri ile sivil toplum kuruluşlarının belirlenen alanlardaki kapasite eksikliklerinin giderilmesi öngörülmüştür.


Proje kapsamında düzenlenen eğitim programı şu şekildedir:

EĞİTİM PROGRAMI 
Sivil Toplum Anlayışı 1
Sivil Toplum Anlayışı 2
Hukuksal Altyapı
Kurumsallaşma
Hibe Ve Fon Kaynakları 
Strateji Planlama Süreçleri 1
Strateji Planlama Süreçleri 2
Proje Yazımı 1 
Proje Yazımı 2
Proje Yönetimi
 

Yorum yapİlk yorum yapan sen ol!

Sponsorlar