Kulübümüz

“Ortak Paydamız Ortak Sevdamız Gaziantep”

Gazikent’imizin Değerli Bireyleri,

Kurulduğu 1993 yılından bu yana geçen 25 yıl içerisinde, yaptığı çalışmalar ile şehrimizin en önemli Sivil Toplum Kuruluşlarından birisi haline gelen Gaziantep Kulübü’nün , 09 Ocak 2018 tarihli 21. Olağan Genel Kurulu’nda üyelerimizin teveccühü ile hepsi birbirinden değerli yönetim kurulu arkadaşlarım ile birlikte göreve getirildik.

Biz 9 kent sevdalısı Gaziantep’li olarak Genel Kurul öncesi neler yapabileceğimizi , kentimize , kent yaşamına ve kültürüne ne gibi katkılarda bulunabileceğimizi uzun uzun düşündük , tartıştık. Geçmiş dönem başkanlarımızın , üyelerimizin görüş ve önerilerini aldık. Bu çalışmalar sonucunda da 2018-2019 Stratejik Planımızı oluşturduk ve bu planı Genel Kurul’da üyelerimize sunduk.

Söz konusu planı kısaca özetlersek  ana hedefimiz ;

  • Gaziantep’i ilgilendiren her konuda görüş beyan ederek , konuyu gündeme taşımak ve tartışarak kamuoyu oluşturmak.
  •  
  • Gerçekleştireceğimiz organizasyon ve projeler ile kent yaşamına ve kent kültürüne katkıda bulunmak.
  •  

Bu ana hedefler doğrultusunda, “Ortak Paydamız Ortak Sevdamız Gaziantep” sloganı ile bir çok organizasyon ve program planlanmıştır. Bunlar ise aşağıda özetlenmiştir.

1.Alleben Toplantıları : Kendi özel toplantı ritüeli olan , uzun yıllar kentimizde başarı ile gerçekleştirilmiş Alleben toplantıları 18 yıl aradan sonra Gaziantep Kulübü bünyesinde tekrar başlamıştı. Kent Lobisi niteliğindeki kişiye özel davetiyeli bu toplantılar yıl içerisinde devam edecektir.

2. 8 Şubat Etkinlikleri : Kentimizin Gazilik ünvanı aldığı bu gün her yıl farklı bir organizasyon ile kutlanacaktır. 2018’te , Gaziantep Tarihi araştırmaları ile bilinen Dr.Samet Bayrak söyleşisi ile sizlerle birlikte olacağız.

3. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü : Kadının Türkiye’deki yeri hepimiz için kabul edilemeyecek bir seviyededir. “Bir şeyi değiştirmek istiyorsanız önce kendinizden başlamanız gerekir.”  şiarından yola çıkarak bu dönem yönetim kurulumuzda salt çoğunluğu kadınlara verdik. 2018’de Dünya Kadınlar Gününü bir yemek organizasyonu ile kutlayacağız.

4. Spor Faaliyetleri ve Spor Kulüplerine Destek : ”Sağlam Kafa Sağlam Vücutta Bulunur…” Atamızın gösterdiği yolda , Doğa Yürüyüşlerimiz olacaktır. İlki 29 Nisan 2018’te Bahar yürüyüşü , ikincisi 25 Kasım 2018’te Gazel Depeleme yürüyüşü şeklinde planlanmaktadır. Ayrıca kentimizi spor dallarında temsil eden spor kulüplerine destek verilecektir.

5. Bu Şehrin İnsanları Programı : Bu program ile kentimizin yetiştirdiği farklı değerleri hemşerilerimiz ile buluşturmak onlara kendilerini tanıtmak istiyoruz.

6.Söyleşiler : Her yıl ,ulusal veya uluslararası uzmanların sunumu ile Ekonomi ve Edebiyat konulu iki söyleşi gerçekleştirmeyi planlamaktayız.

7.Şire Şenliği : Kent Kültürümüzün önemli ritüellerinden olan Şire Yapma Adeti’ni yeni nesillere tanıtmak amacıyla 14 Ekim 2018’te bir şenlik düzenlenecektir.

8. Antep Ağzı : Antep Ağzı ile ilgili son dönemlerde önemli çalışmalar yapan isimlerin bu çalışmalarını sunacağı bir etkinlik ile Gaziantep’in yetiştirdiği Türkiye’nin en önemli dil bilimcilerinden sayın Ömer Asım Aksoy 25. Ölüm yıldönümünde 30 Ekim 2018’de anılacaktır.

9. 10 Kasım Etkinliği : Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ü 80.  ölüm yıldönümünde farklı bir etkinlik ile anılacaktır.

10. Hizmet Ödülü : Gaziantep Kulübü’nün geleneksel ve en anlamlı etkinliklerinden biri olan HİZMET ÖDÜLÜ , Profesyonel iş hayatı dışında; yaşamını Gaziantep’in kültürel, tarihsel ve sosyal değerlerini korumaya ve geliştirmeye adayan, dokunuşlarıyla kalıcı ve kent kültürü için önemli izler bırakan, halktan gönüllülerin, bir başka değişle Şehrimizin isimsiz kahramanlarının ödüllendirildiği bir programdır. Bu isimsiz kahraman bu yıl ödülü 20 Aralık 2018’te verilecektir.

11.Kurtuluş Balosu : 25 Aralık Kurtuluş Balosu ile kentimize yakışır bir kutlama gerçekleştirilecektir.

12.Kent Kültürü ve Yaşamı :  Oluşturulacak bir komisyonun ile Kent Kültürü ve Yaşamı broşürü hazırlanması hedeflenmektedir.

13.2019 Yerel Seçimleri : 2019’da yapılacak Yerel Seçimlerde adayların kendilerini tanıtacağı ve adaylara beklentilerin iletilebileceği toplantılar düzenlenecektir.

Kısacası bu yeni dönemde de Gaziantep Kulübü olarak ;

Çok çalışmaya , öğrenmeye , gelişmeye , sorgulamaya , eksikliklerimizi tamamlamaya ,yardımlaşmaya,  paylaşmaya , dostluklarımızı pekiştirmeye , her şart altında dik durmaya , her görüşü dinlemeye başarıları cesaretle alkışlamaya , yanlış gördüklerimizi cesaretle uyarmaya , her şeye rağmen iyimser olmaya ve tüm bunları yaparken eğlenmeyi ihmal etmemeye devam ediyor olacağız.

Bizden sonraki nesillere daha yaşanabilir bir kent bırakma sorumluluğu ve bilinci ile bu kentte yaşayan herkesi sevgi ile selamlıyor , gerçekleştireceğimiz programlarda kendilerini aramızda görmekten mutluluk duyacağımızı belirtmek istiyoruz.

Saygılarımızla.

Tarık Aytekin

Gaziantep Kulübü

Yönetim Kurulu Başkanı

Yorum yapAsaf Beydağı demiş ki:

Tebrikler ; Hayırlı olsun , eminim bu yönetim kadrosuyla çok güzel şeyler yapacaksınız bunu şimdiden görebiliyor ve inanıyorum. başarılar diliyorum.

Birsen Yıldırımdemir Uzun demiş ki:

Toplu resimde Gazi şehrimi gördüm gururla.Vee geçmişte yani çocukluğumuzda ki Kültür şehrimizi yeniden yapılandırmaya yönelik her adımınızı destekliyorum.Görev yaptığım her yerde Gaziantep Savunmasını ve Kültürünü gururla anlattım,tanıttım,öğrettim.Çalışmalarınızda başarılar diliyorum.Bize de görev düşerse her zaman yanınızdayız.Sevgi ve Saygılarımla

Nevin Kutlar demiş ki:

Gazi kentimizin kaybolan degerlerine sahip cikmak,yeni nesile ve artik yasamak icin kentimizi secmus insanlara bu kentin ozelliklerini, adabini,rotuellerini gostermek cok onemli.Tum arkadaslarin emeklerine saglik,sevgi ve saygilar.

Ömer Turgay Göksel demiş ki:

Kutlar başarılarınızın devamını dilerim...

Sema Tatar-Eray Tatar demiş ki:

Değerli Başkan ve Yönetim Kurulu üyelerini kutlar,başarılar dileriz

Sponsorlar