Kulübümüz

Hakkımızda

Gaziantep Kulübü Gaziantep'te yaşayan ve kendisini Gaziantep'li hisseden sosyal ve mesleki çevresinde kendini kanıtlamış insanların bir araya gelmesi ile oluşan bir sivil toplum örgütüdür.


Kurulduğu 1993 yılından bu güne kadar geçen 23 yıl içerisinde sırası ile Başkanlık görevinde bulunan Necati BİNİCİ, Birol GÜNGÖR, Ergün YETKİN, M.Cengiz GÜLENLER, Nedret KİTAPÇI, Meltem EGE, S. Taha AKSOY, Handan KORAL, Metin KARSLIGİL, İsmail Hakkı ÖZSABUNCUOĞLU, Yusuf AĞAR, Ekrem KÖMÜRCÜ, Şule BAŞSİMİTÇİ, M.Metin KADIOĞLU, A.Nezih NAKIPOĞLU ve Mahmut Necip KÖROĞLU dönemleri içerisinde yapmış oldukları çeşitli etkinlikler ile Kulübümüzün adını duyurmuşlardır. Başkanlık yapan, Yönetim ve Denetleme Kurulunda çalışan arkadaşlarımıza da bu vesile ile teşekkür ederiz.


Dernek amacına uygun olarak Gaziantep'in modern ve çağdaş bir kent yapısına kavuşması, yaşayanların sağlıklı bir toplum oluşturması ve çağdaş eğitim seviyesine kavuşması, çevre sorunlarının iyileştirilmesi için çalışmalar yapmakta , Gaziantep'teki profesyonel ve amatör spor kulüplerine, kültür ve sanat yapılarının korunması çalışmalarına destek olmakta bu ilkelerden hareketle toplantı, kurs, panel, sergi, kongre ve konferanslar düzenleyerek şehrimize faydalı olmaya çalışmaktadır.

Yorum yapİlk yorum yapan sen ol!

Sponsorlar