Hizmet Ödülü

TÜMÜ

Ahmet Özkök

2016 Yılı Hizmet Ödülü

Hizmet ödülü Komisyonunun yönetim kurulumuzun yetkilendirmesi ile, yaptığı titiz çalışmalar ve değerlendirmeler sonucu "Gaziantep Kulübü 2016 yılı hizmet ödülü'ne Ahmet Özkök layık görüldü. Ahmet Özkök'e ödül, özellikle 20 yıldan beri 100.yıl kültür parkında sürekli ve amatör olarak Gazianteplilere spor yaptırıyor olması ve örnek teşkil etmesi nedeniyle verildi.

23 Aralık 2016 Cuma günü ŞKM Ömer Asım Aksoy Salonu'nda  Ahmet Özkök'ün tanıtımı sonrası, ödül beratı ve plaket takdimi yapıldı.

Ahmet Özkök tanıtım videosu

Ahmet Özkök'ün bir video sunumuyla anlatılan özgeçmişi sık sık alkış alarak takdirle karşılandı.

Ödül töreni Ahmet Özkök'ün salondakilere hitabı ve sonrasında oğlu Savaş Özkök'le sunduğu müzik ziyafeti ile sürdü.

Ahmet Özkök'ün Ödül Konuşması

Ahmet Özkök'ün bestelerinden seçilen repertuvarda, Gaziantep’in değerleri tasavvuf ehli ve divan şairlerinden Ayni Baba ile Ali Rıza Erhan’ın şiirlerinden bestelediği eserleri de yer aldı.

AHMET ÖZKÖK İLE OĞLU SAVAŞ ÖZKÖK'ün MÜZİK ZİYAFETİ 

Yorum yapMehmet Göksel demiş ki:

Özel arabalarla okula gitmedi… Okurken ekmek parası için çalışmak zorundaydı… Bir gün müzik aletleri satan bir mağazada üçgen ve kocaman bir alet gördü. Merak sardı ve ne eti etti, satın aldı. Böylece “Kanun” ile tanıştı. Ve çok sevdi… Bu gün icraatı ve besteleri ön planda. Beste yarışmalarında hep ilk sıralarda.. Bir gün güreş salonuna gitti. Güreşe başladı ve çok sevdi. Sonrası ise Türkiye Birincilikleri… Özgür düşünen ve sorgulayan bir insan oldu. Bu özelliğinden dolayı tehlikeli gördüler ve merkezden uzaklaştırdılar. Hala spor yapan ve Kavaklıkta spor yaptıran bir kardeşimiz.. Ben Ahmet Özkök’ü tanıdığım ve arkadaşı olduğum için hep mutlu oldum…

H. ENDER ÇILDIR demiş ki:

Ahmet Hocam ve oğlu Savaş, müzik adına yaptıkları çalışmaları sessiz ve reklamsız ancak bu şehir için muhteşem bir gurur kaynağıdırlar.

ENVER KESKİN demiş ki:

Ahmet ÖZKÖK örnek bir Öğretmen,Örnek bir sporcu ve müzisyen.Övgülere değer bir kardeşimiz.Öğrenciliğimiz sırasında güreş antrenmanlarımızı birlikte yapardık. Güvenilir bir dost. Güzel insan..Kulübünüzün bu etkinliğini, bu değerlerimizi anmanızı taktirle karşılıyor, yeni yılda sağlık ve mutlulukla başarılar diliyorum.

MUSTAFA KILIÇLI demiş ki:

AHMET BEY GURURUMUZ VE ONURUMUZDUR

TANERİ DÖNER demiş ki:

ANSİKLOPEDİK BİR ANLATIM BİLE YETERSİZ KALIR YORUMA DİYE DÜŞÜNÜYORUM

Sponsorlar