Etkinlik

TÜMÜ

Şehit ve Gazilerimizi anma ve hizmet ödülü töreni - 24 Aralık'19

Şehit ve Gazilerimizi anma ve hizmet ödülü töreni

Program her yıl olduğu gibi, Şehitkamil Kültür Merkezi Ömer Asım Aksoy Salonu'nda "Özden Özsabuncuoğlu Gaziantep Mutfağı'ndan Esintiler Sergisi" ile başladı. Özden Özsabuncuoğlu'nun yaptığı yemeklerin, tatlı ve reçellerin resimleri ve her birine özel hikaye ve bilgilerin yeraldığı panolardan oluşan sergi katılanlarca ilgi ile karşılandı.

       

Saat 18.30'dan itibaren salonda Şehitlerimizin ve Gazilerimizin manevi huzurunda saygı duruşunda bulunuldu ve sonrasında İstiklal Marşımız hep birlikte söylendi

Antep Harbi görselleri eşliğinde Yavuz Bülent Bakiler'in sesinden Antepli Şahin Şiiri dinlendikten sonra Gaziantep Kulübü Başkanı Tarık Aytekin günün anlamını ifade eden açılış konuşmasını yaptı. 

2019 yılı hizmet ödülüne layık görülen Özden Mermer Özsabuncuoğlu'nu ve çalışmalarını tanıtan video izlendi.

Özden Özsabuncuoğlu’nun teşekkür konuşması sonrasında, ailesi ile birlikte sahneye davet edilerek plaket ve ödül beratı sunuldu.

Araştırmacı Mimar Abdülkadir Evişen'in derleyip seslendirdiği "Mutfak Kültürümüzden Yansımalar" konulu video izlendikten sonra "Anılarda ve Günümüzde Gaziantep Mutfağı Söyleşisi" İsmail H. Özsabuncuoğlu'nun  moderatörlüğünde Özden Özsabuncuoğlu ile gerçekleştirildi.

Program sonrasında Sayın Özsabuncuoğlu katılan misafirlere dünya ikincisi seçilen "Unesco Yaratıcı Şehir Mutfağı'ndan Dört Mevsim Gaziantep Yemekleri" adlı kitabını imzaladı.

 

Yorum yapİlk yorum yapan sen ol!

Sponsorlar