Basın

Gaziantep İle İlgili Kitaplardan Oluşan Bir Kitaplık Kurulacak

* Gaziantep Kulübü Başkanı Necati Binici, kuracakları kitaplıktan araştırmacı ve yazarlarla isteyen her kesin yararlanacağını bildirdi.
* Binici, ellerinde Gaziantep ile ilgili eski kitap bulunanların bunları kulübe hediye edebileceklerini söyledi.

 

Gaziantep ile ilgili kitaplardan oluşan bir kitaplık kurulacak. Kitaplıkta Gaziantep ile ilgili kitapların yanı sıra, Gaziantepli yazarların yazdığı kitaplarda yer alacak. Gaziantep Kulübü tarafından kurulacak kitaplıktan, isteyen herkes yararlanacak.


Gaziantep Kulübü Başkanı Necati Binici, Gaziantep’le ilgili kitaplardan oluşan bir kitaplık kurmak için, çalışmalar yaptıklarını açıkladı. Binici, Gaziantep ile ilgili bazı kitapları temin için yaptıkları çalışmaların bir noktada tıkandığını, yeni baskıları yapılmayan kitapları da kitaplıklarına kazandırmak için Gazianteplilerden anlayış beklediklerini söyledi.


Evlerindeki kitaplıklarda duran Gaziantep ile ilgili veya Gaziantepli yazarların yazdığı kitapları kuracakları kitaplığa hediye edebilecekleri gibi, isteyenlere orijinallerinin fotokopisini yaptırıp, geri iade edeceklerine de dikkat çeken Binici, böylece bir tarafa atılan ya da tozlu raflarda çürüyen kitaplardan; araştırmacı ve yazarlarla, ilgi duyan herkesin yararlanacağını bildirdi.


Necati Binici açıklamasında ayrıca, Gaziantep’in dışında yaşayan Gazianteplilerin de ellerinde bulunan Gaziantep ilgili eski-yeni kitapları kulübe göndermelerinden büyük mutluluk duyacaklarını sözlerine ekledi.
 

Yorum yapİlk yorum yapan sen ol!

Sponsorlar